Vilties ranka. Ši fotografija atsirado 1999 m lapkritį ir turėjo tapti „Metų fotografija“ ar net „Dešimtmečio fotografija“.

Bet jai nelemta buvo tokia tapti. Faktiškai iki dabar šią fotografiją buvo galima pamatyti tik vienu atveju, jei jūs įsigijote JAV tą laikraščio numerį, kuriame buvo publikuota ši nuotrauka.

Chirurgui Džozefui Briuneriui, Vanderbilto universiteto medicinos centro Nešvilyje gydytojui, teko atlikti sudėtingą operaciją: 21 nėštumo savaitė, kūdikiui nustatyta spina bifida diagnozė – įgimtas stuburo defektas, neleidžiantis žmogui išsilaikyti tiesiai ir normaliai judėti…

Bet visgi išeitis yra: chirurginis įsikišimas, kurio metu daktaras atlieka motinai cezario pjūvį, ištraukia gimdą iš pilvo ertmės ir per nedidelį pjūvį operuoja kūdikį. Tuomet vaikas gimsta absoliučiai sveikas. Būsima mama, Džulija Armas, pati dirbo akušere ir girdėjo apie sudėtingas operacijas, kurias sėkmingai atlieka daktaras Briuneris, todėl ir žengė šį rizikingą žingsnį. Be to, kitos išeities tiesiog nebuvo – mažylį galėjo išgelbėti tik rizikingas chirurginis įsikišimas.

Ir štai, kai operacija artėjo prie pabaigos, per pjūvį gimdos ertmėje staiga išlindo mažytė, bet jau pilnai susiformavusi rankutė ir stipriai sučiupo chirurgą už piršto. Gydytojas apmirė apstulbęs, jis tiesiog negalėjo pajudėti. Šį unikalų momentą pavyko įamžinti fotografui Maiklui Klensiui, savo fotografiją jis pavadino „Vilties ranka“ – dar negimęs kūdikis lyg dėkoja daktarui, išgelbėjusiam jam gyvybę.

Lieka tik pridėti, kad šis žmogus gimė numatytu laiku, tėvai jį pavadino Semiueliu Aleksanderiu Armasu. Tarp kitko, berniukas gimė visiškai sveikas.

Leave a Reply