10 geriausių Ošo patarimų

10 geriausių Ošo patarimų:

1. Žmonės viską priima taip rimtai, jog tai tampa našta jiems. Mokykitės daugiau juoktis. Pagal mane, juokas tiek pat šventas, kaip ir malda.

2. Kiekvienas veiksmas veda prie nedelsiamo rezultato. Būkite atidūs ir stebėkite. Brandus žmogus tas, kuris rado save, kuris nustatė, kas jam teisinga ir neteisinga, gerai ir blogai. Jis tai padarė pats, todėl jis turi didžiulį privalumą prieš tuos, kas neturi savo nuomonės.

3. Mes visi esame unikalūs. Niekas neturi teisės nurodinėti, kas yra teisinga, o kas – neteisinga. Gyvenimas – eksperimentas, kurio eigoje mes nustatome šias besikeičiančias sąvokas kiekvieną dieną. Kartais galbūt jūs padarysite kažką neteisingai, bet būtent dėl to jūs gausite didžiulę naudą.

4. Atsitinka momentų, kai Dievas ateina ir beldžiasi į jūsų duris. Tai gali įvykti vienu iš milijono būdų – per moterį, vyrą, vaiką, meilę, gėlę, saulėlydį ar saulėtekį… Būkite atviri, kad išgirstumėte tai.

5. Siekimas būti neįprastu – pats įprasčiausias noras. O štai atsipalaiduoti ir būti įprastu – iš tikrųjų neįprasta.

6. Gyvenimas – tai mįslių ir paslapčių eilė. Jo negalima numatyti ar nuspėti. Bet visada yra žmonių, kuriuos tenkintų gyvenimas be paslapčių – kartu su jomis išeitų baimė, abejonės ir nerimas.

7. Pirmiausia išgirskite patys save. Išmokite mėgautis savo paties kompanija. Tapkite tiek laimingas, jog jums daugiau nekiltų nerimo dėl to, ar kas nors šiandien ateis pas jus ar ne. Jūs jau pilnas. Jūs nelaukiate nekantraudamas, ar kas nors pasibels į jūsų duris. Jūs jau namie. Jeigu kažkas ateis – puiku. Ne – irgi gerai. Tik su tokiu nusiteikimu galima pradėti santykius.

8. Jeigu tu esi turtingas, negalvok apie tai, jeigu esi vargingas – nepriimk savo vargingumo rimtai. Jeigu sugebi gyventi pasaulyje, prisimindamas apie tai, kad pasaulis – tai tik spektaklis, tu būsi laisvas, tavęs nepalies sielvartas. Sielvartas kyla tik dėl rimto požiūrio į gyvenimą. Pradėk žiūrėti į gyvenimą kaip į žaidimą, mėgaukis juo.

9. Drąsa – tai judėjimas į nežinomybę, nepaisant visų baimių. Drąsa — tai ne baimės nebuvimas. Bebaimiškumas atsitinka, kai jūs tampate vis drąsesnis ir drąsesnis. Tačiau pačioje pradžioje skirtumas tarp bailio ir drąsuolio ne toks jau ir didelis. Vienintelis skirtumas – tai, kad bailys klausosi savo baimių ir seka jomis, o drąsuolis palieka jas nuošalėje ir juda toliau.

10. Jūs keičiatės kiekvienu momentu. Jūs esate panašus į upę. Šiandien ji teka viena kryptimi ir klimatu. Rytoj – kitais. Aš nė karto nemačiau vieno ir to paties veido dukart. Viskas keičiasi. Niekas nestovi vietoje. Bet kad tai matytum, turi turėti skvarbias akis. Kitaip nusileidžia dulkės ir viskas tampa sena; atrodo, kad viskas jau buvo.