Ne visi žino, kad gali būti naudingas ne tik kavos pupelių nuoviras, bet ir tirščiai.Neskubėsite išmesti kavos tirščių, kai sužinosite, kokie jie naudingi

Dauguma mėgsta kavą. Vieni apsiriboja vienu aromatingo gėrimo puodeliu ryte, kiti per dieną išgeria daugiau. Ne visi žino, kad gali būti naudingas ne tik kavos pupelių nuoviras, bet ir tirščiai. Kaip juos prasmingai panaudoti? Kam naudingi kavos tirščiai?

1. Atstoja kosmetikos produktus

Šveitiklis: sumaišykite penkis kavos tirščių šaukštus su trupučiu medaus, alyvuogių ar kokosų aliejaus ir išsitrinkite jais kūną vieną ar du kartus per savaitę, maudydamiesi po dušu. Šis šveitiklis pašalins suragėjusias odos ląsteles, paskatins kraujo cirkuliaciją. Oda taps glotni ir švelni.

Plaukų kaukė: sumaišykite truputį kavos tirščių su savo šampūnu ir naudokite kaip kaukę. Kavos tirščiuose esantys antioksidantai sustiprins plaukus ir paskatins jų augimą. Plaukai taps stipresnis ir sveikai žvilgantys.

Pavargusios akys? Tamsūs ratilai? Patinę vokai? Kavos tirščiai gali padėti. Sumaišykite juos su trupučiu kokosų ar alyvuogių aliejaus. Patepkite šiuo mišiniu aplink akis ir palaikykite penkias minutes, po to kruopščiai nuplaukite. Kofeinas susiaurina kapiliarus, nuima patinimą ir pašalina ratilus po akimis.

2. Neutralizuoja kvapus

Kava ne tik pati kvepia maloniai, bet ir gali sugerti svetimus, nemalonius kvapus. Kai supjaustote svogūnus ar česnakus, patinkite pirštus kavos tirščiais, kad neliktų kvapo.

Kad pašalintumėte nemalonius šaldytuvo kvapus , padėkite mažą dubenėlį su kavos tirščiais.

Net blogą sportbačių kvapą galima pašalinti išdžiovintais kavos tirščiais. Palaikykite juos batuose per naktį, o ryte išsiurbkite dulkių siurbliu.

3 .Išvaiko kenkėjus

Jeigu jūsų lysves atakuoja sraigės ar skruzdės, pabarstykite jas kavos tirščiais.

Ir vapsvos nemėgsta kavos tirščių. Kai vasarą norite jų išvengti, priberkite išdžiovintų kavos tirščių į ugniai atsparų indelį ir padekite. Vapsvos daugiau nesiartins.

4. Tinka augalams tręšti

Kavos tirščiai, kuriuose yra fosforo, kalio ir azoto, yra puiki trąša daržovėms lysvėje ir gėlėms vazonuose.

5. Paslepia baldų įbrėžimus

Tamsaus medžio baldų paviršiau įbrėžimus paslėpsite, jei įtrinsite juos aliejumi suvilgytais kavos tirščiais.

Patarimas

Nepamirškite, kad kavos tirščiai greitai pelija, todėl juos laikyti reikia išdžiovintus. Suberkite drėgnus kavos tirščius ant skardos ir į kepimo formą ir leiskite gerai išdžiūti. Tik visai išdžiūvusius tirščius galima bus suberti į sandarų indą ir laikyti.