Susipažinkite su pagrindinėmis jonažolės teikiamomis naudomis: jonažolių arbatos – gydo migreną, padeda įveikti depresiją

Susipažinkite su pagrindinėmis jonažolės teikiamomis naudomis:

Lengvina menopauzės simptomus. Įvairūs atlikti tyrimai parodė, kad jonažolės arbatos vartojimas padeda sumažinti „karščio bangas“ ir nuotaikų svyravimus.

Padeda įveikti lengvą depresijos formą. Jonažolė pagerina nuotaiką, sumažina nerimą bei nuovargio jausmą. Dažniausiai ji tampa itin naudingu vaistu ir priedu prie psichoterapijos, siekiant išgydyti trumpalaikę depresiją. Visgi ji nėra itin veiksminga sunkiais depresijos atvejais.

Gydo somatizacijos sutrikimus. Kitaip tariant, šis augalas padeda sumažinti nepaaiškinamo skausmo stiprumą, kuomet neretai net kelerius metus ieškoma tam tikro fizinio skausmo priežasties, o paaiškėja, kad jos nėra, bet skausmą sukelia tik kažkokios psichologinės bėdos, pavyzdžiui: stresas, baimė, nuovargis, įsikalbėjimas, psichologinių traumų buvimas.

Padeda greičiau gyti fizinėms žaizdoms. Ne tik jonažolių arbata, bet ir iš jų pagamintas tepalas, įrodyta, jog skatina žaizdų gijimą. Štai, pavyzdžiui, buvo pastebėta, kad moterims po gimdymo naudojant jonažolės tepalą tris kartus per dieną, 16 dienų iš eilės, sumažėja randų susidarymas po Cezario pjūvio.

Gerina trumpalaikę atmintį. Atliktų tyrimų dėl jonažolės naudos metu, nustatyta, kad ji šiek tiek padeda pagerinti trumpalaikę atmintį. Manoma, kad taip yra dėl to, kad jonažolė palengvina skausmus, gydo lengvą depresiją, dėl to tuo pačiu ir pagerina gebėjimą susikaupti, geriau prisiminti dalykus.

Mažina migrenos skausmus. Buvo nustatyta, kad reguliariai geriant jonažolės arbatą mažėja migreninių skausmų stiprumas, bet dažnumas išlieka toks pats.

Sureguliuoja virškinimo sistemos darbą. Jonažolių arbata padeda nuo lengvo pykinimo, gerina apetitą ir, aktyvindama inkstų ir virškinimo liaukų veiklą, padeda pašalinti iš organizmo šlakus ir toksinus.

Informacija šiame straipsnyje yra išskirtinai pažintinio pobūdžio ir nepakeičia sertifikuoto šio profilio specialisto konsultacijos.