Dalai Lama: pasaulį turi valdyti moterys. Ateityje taip ir bus!

Lion’s Roar liepos mėnesio leidinyje penki žmonės pasidalijo savo įspūdžiais po susitikimo su Dalai Lama. Štai kaip aprašo savo susitikimą su Jo Šventenybe kanadiečių rašytoja ir tinklaraštininkė Daniela Laporte:

„Kai man buvo apie trisdešimt, man pasitaikė galimybė susitikti su Jo Šventenybe akis į akį. „Ei, mažute, aš suorganizavau jums susitikimą su Dalai Lama. Skrendam į Indiją.“ Aš susiruošiau per kelias minutes.

Dharamsaloje mūsų buvo penki – ir mes laukėme jo kaip fanatai prieš didelį šou. Jo Šventenybė įsiveržė, tvirtas ir spindintis džiaugsmu. „Atleiskite, kad priverčiau jus laukti!“- pasakė jis.

Mes kalbėjome apie visuotinę sąmonę, karo veiksmus ir politiką. Mes daug juokėmės. Ir štai jis staiga pasisuko į mane, permetęs mane skvarbiu žvilgsniu. Vešlūs antakiai pakilo.

„Jūs turite klausimą?“
„Mano karta kryžkelėje“,- pasakiau aš.
„Ir man įdomu, koks pranešimą jūs mums turite?“
„Pas jus vakaruose vertinamas išsilavinimas. Tai gerai. Jūs turite technologijas. Tai irgi neblogai. Bet jūs nemokote savo vaikų širdies vertybių, atjautos. Užsiimkite tuo“,- pasakė Dalai Lama.
„Nesvarbu, budistas tu ar krikščionis. Atjauta gyvena širdyje, nepaisydama religijos. Net aš, budistas, galiu pasakyti, kad jums nereikia budizmo. Visa, ko jums reikia, tai širdies atjauta. Moterys supranta tai, kadangi jos jautresnės kitų skausmui ir vertina gyvenimą. Jūs statote į valdžią vyrus, jie kariauja. Pastatykite moteris, jos sudarys taiką. Moterys – ateities lyderės.

O paskui jis nusijuokė.

Po valandos susitikimas ėjo į pabaigą. Dalai Lama pasuko link durų ir paskui švelniai apkabino kiekvieną mūsų, lyg mes jo artimi draugai. Po to, kai jis apkabino mane, jis pažiūrėjo man į akis lyg sakytų: „Aš matau tave ir pas mane esi tu“. Aš niekada nesijaučiau tokia vertinga ir tokia mylima“.

Leave a Reply