Katės – namų gydytojai

Labiausiai paplitusiais naminiais „gydytojais“ laikomos katės. Jei šeimininkui pavyksta užmegzti su ja pasitikėjimo pilnus santykius, tai katės sugeba rasti ir gydyti skaudančias savo šeimininko vietas. Pagal statistiką, kačių mylėtojai kreipiasi į gydytojus beveik 5 kartus rečiau, nei tie, pas ką jų nėra.

1. Esant širdies ir kraujagyslių ligoms.
Žinoma daugybė istorijų apie tai, kaip katės išgelbėjo žmones nuo širdies priepuolio ir hipertoninės krizės. Katė gali net įspėti apie galimą priepuolį.

2. Esant virškinamojo trakto ligoms.
Glostyti kates naudinga ir virškinimui.

3. Esant stresui ir nuovargiui.
Katės sugeba nuimti nuovargį, stresą, migreną, sumažinti spaudimą, normalizuoti pulsą.

4. Imunitetui didinti.
Kasdien klausant katės murkimo, atliekamo 4-16 Hz dažniu, tai palankiai atsispindės imunitete. Mokslininkai teigia, kad murkimas panašus į gydymą ultragarsu, kuris greitina žaizdų gijimą, augimą ir kaulų stiprėjimą.

5. Gyvenimo trukmės ilginimui.
Mokslininkų įrodyta, kad žmonės, kurie visą savo gyvenimą namie laikė katę, vidutiniškai gyvena 10,3 m ilgiau, nei tie, pas ką katės nebuvo.

6. Katės – adatų terapeutės.
Katės gali užsiimti ir „akupunktūra“: kai jos užlipa ant šeimininko ir murkdamos išleidžia nagelius, tai dirgina refleksogenines zonas, kaip tikrame adatų terapijos seanse. Šis gydymo būdas jau seniai naudojamas liaudies medicinoje.

Leave a Reply