5 vitaminai ir mineralai, būtini kiekvienai moteriai nuo 19 iki 70 m

Mokslininkai, gydytojai išskiria vitaminų ir mineralų bazę, kuri kiekvieną moterį turi lydėti visą gyvenimą.

Kokie yra vitaminai ir mineralai, būtini kiekvienai moteriai nuo 19 iki 70 m?

Vitaminas D – šis vitaminas yra būtinas kiekvienai moteriai, nes padeda organizmui geriau įsisavinti kalcį, kuris yra būtinas stipriems kaulams ir dantims. Vitaminas D taip pat padeda palaikyti gerą nuotaiką ir tinkamą imuninės sistemos darbą.

Geležis – moterims geležies atsargas reikia papildyti dažniau, nes mėnesinių, gimdymo metu netenkama daug kraujo. Geležis yra būtina hemoglobino gamybai, kuris yra raudonųjų kraujo kūnelių pagrindinė sudedamoji dalis. Hemoglobinas transportuoja deguonį iš plaučių po visą kūną.

Magnis yra žmogaus organizmui būtinas mineralas. Jis dalyvauja daugiau kaip 300 atskirų biocheminių reakcijų organizme ir yra reikalingas tinkamai raumenų.

Omega-3 riebalų rūgštys – nors omega-3 riebalų rūgštys techniškai nėra vitaminas, jos yra svarbios sveikai širdies veiklai, nervų sistemai. Omega -3 riebalų rūgštys mažina uždegiminius procesus organizme.

Vitaminas E – šis antioksidantas padeda organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, kurie gali sukelti ląstelių pažeidimus ir greitinti senėjimo procesą. Vitaminas E taip pat padeda palaikyti odos sveikatą.