Mokslininkai išrado įrenginį, kuris nustato vėžį per 10 sekundžių

Mokslininkai iš Teksaso universiteto išrado portatyvinį įrenginį, kuris gali identifikuoti vėžinį audinį per 10 sekundžių.

Tyrimai, publikuoti Science Translational Medicine, parodo, kad technologija tiksli 96% atvejų. Įrenginį, pavadintą MasSpec Pen naudoja vėžinių ląstelių metabolizmo nustatymui. Jų aktyvus augimas ir paplitimas liudija apie vėžinių ir sveikų ląstelių cheminės skirtumą.

Technologija veikia sekančiai: rašiklis liečia audinio pavyzdį ir išleidžia vandens lašą, po to cheminės medžiagos ląstelių viduje persikelia į lašus ir juos išsiurbia analizei. Įrenginys prijungtas prie spektrometro – tai komplekto, kuris gali matuoti tūkstančius cheminių medžiagų kiekvieną sekundę, dalis. Toliau cheminis antspaudas parodo, vėžiniai tai audiniai ar sveiki. Užduotis gydytojams lieka rasti ribą tarp vėžio ir normalių audinių.

Kartais riba tarp vėžinių ir sveikų audinių gali būti neakivaizdi ir rašiklis turi nustatyti cheminę audinių sudėtį tiksliau.

Tyrimo metu technologiją išbandė su 253 pavyzdžiais. Testavimą planuoja tęsti, kad ištobulintų įrenginį prieš jo išbandymą sekančių metų operacijų metu.

Tokie įdomūs tyrimai kaip šie gali padidinti greitį, su kuriuo gydytojai nustato, vėžiniai tai audiniai ar ne. Greitas tokios informacijos gavimas operacijos metu gali padėti gydytojams pasirinkti geriausius gydymo variantus„ – pažymi daktarė En MakKarti iš Didžiosios Britanijos vėžio tyrėjų grupės.

Leave a Reply