Raudonojo putino sezonas prasidėjo. Sužinokite jo gydomąsias savybes

Putino unikalumas tame, kad gydomosiomis savybėmis pasižymi visos jo dalys – žievė, kauliukai, uogos, žiedai ir lapai. Pakalbėkime apie kiekvieną šių elementų atskirai.

Žinoma, pagrindinis vitaminų šaltinis – tai uogos. Net tradicinėje medicinoje putino uogos plačiai naudojamos. Šios mažos raudonos uogelės – vitaminų ir naudingųjų medžiagų šaltinis: vitaminai C,A,E,P,K,organinės rūgštys, cinkas, chromas, selenas, jodas, geležis ir daug kito.

Dėka uogų gydomųjų savybių jas naudoja kovai su įvairiais susirgimais. Putino uogų antpilas padeda susidoroti su virškinamojo trakto ligomis: kolitu, enteritu, opa. Kad paruoštumėte antpilą, 3 valgomuosius šaukštus smulkintų uogų užpilkite stikline verdančio vandens.

Leiskite gėrimui pastovėti apie 3 valandas, paskui perkoškite. Vartokite po 80 ml 3-4 kartus per dieną likus 40 minučių iki valgio.

Taipogi galima paruošti uogų nuovirą. Tau prireiks 3 valgomųjų šaukštų smulkintų uogų ir 300 ml karšto vandens. Užpilk uogas vandeniu ir virink ant silpnos ugnies apie 15 min, paskui nukošk, atskiesk virintu vandeniu ir gerk 3 kartus per dieną po 1/3 stiklinės prieš valgį.

Putino uogų nuoviras – tai stiprinanti, prakaitą bei šlapimą varanti, laisvinanti priemonė. Padeda gerai išvalyti organizmą, o taip pat nuima skausmą ir padeda peršalus.

Leave a Reply