Kad petunijos žydėtų visą vasarą, vadovaudamiesi šiais nuostabiais patarimais

Vasarą petunijos sodinamos sode atvirame grunte arba vazonuose. Nesvarbu, ar pirkote jau paruoštus sodinukus, ar užsiauginote patys, dabar laukiame stulbinančio žydėjimo.

Atvirame lauke palikite atstumą tarp augalų iki 35 cm krūmų formoms. Iš pradžių patartina jį pavėsinti nuo kaitrios saulės.

Patyrusių sodininkų patarimas – jaunus augalus mulčiuoti durpėmis. Tai ne tik tręšimas, bet ir labai naudingas būdas išlaikyti dirvą po mulčiu drėgną ir purią.

Laistymas. Laistyti šiltu, minkštu vandeniu reikia anksti ryte arba vakare, kai saulė nebėra kaitri. Trumpalaikis išdžiūvimas nepadarys žalos, tačiau laistymas vis tiek turėtų būti reguliarus ir gausus. Ypač petunijoms vazonuose ir vazonuose.

Žnyplės. Petunija sugnybiama po 3 lapų. Tai sukelia šoninių ūglių augimą, iš kurių susidaro didelė žiedų masė. Suspaudimo dėka gėlė gausiai žydi ir turi gražią taisyklingą formą.

Kitas būdas, į kurį daugelis žmonių nekreipia dėmesio, bet veltui, yra nublukusias gėles nuskinti. Jie ne tik gadina išvaizdą, bet ir atitolina naujų pumpurų vystymąsi. Ir paprastosios petunijos susodino sėklų ankštis.

Jei jums reikia sėklų, palikite jas, jei ne, nuskinkite. Atkreipkite dėmesį į šią techniką ir būsite nustebinti, kiek petunija padidino naujų pumpurų skaičių.

Kad žydėjimas būtų gausus, kas antrą laistymą įpilkite trąšų. Ir atkreipkite dėmesį į lapų šėrimą, jie yra ne mažiau, o kai kuriais atvejais ir efektyvesni.

Apsauga nuo kenkėjų ir ligų.
Apskritai petunijos kenkėjai praktiškai nepaveikia. Tačiau karštą, sausą vasarą jį gali pažeisti erkės. O geriausia apsauga nuo erkių – purškimas vandeniu, nes erkės netoleruoja drėgmės ir negali vystytis.

Lietingomis vasaromis tyko kitas pavojus – grybelinė liga miltligė. Jis atrodo kaip balta danga, nuo kurios kenčia gėlės. Pažeistas gėles geriau nedelsiant pašalinti ir apdoroti siera. O profilaktikai reikia žinoti, kad grybelinės ligos vystosi sutirštėjusiuose soduose ir per daug tręšiant azotu.

Todėl, laikydamiesi šių paprastų taisyklių, galėsite mėgautis nuostabiu petunijų žydėjimu visą sezoną. O labiausiai patinkančias veisles galima atsinešti į namus, kur jos ir toliau žydės.