Kiaušinių lukštai sode: 4 priežastys, kodėl verta juos naudoti

Papasakosime apie kiaušinių lukštų naudą ir kaip tinkamai juos naudoti savo sklype.

Patyrę sodininkai niekada neišmeta kiaušinių lukštų. Jie visada randa jiems panaudojimą savo sklype.

Pasirodo, iš šios natūralios medžiagos galima paruošti įvairių rūšių veiksmingų trąšų, atbaidyti kenkėjus, jos pagalba pagerinti dirvožemio struktūrą. Panagrinėkime visus kiaušinių lukštų panaudojimo darže niuansus ir būdus.

Kaip teisingai naudoti kiaušinių lukštus

Trąšoms ruošti dažniausiai naudojami susmulkinti kiaušinių lukštai, ir tik iš žalių kiaušinių. Lukštai sumalami iki miltelių arba šiek tiek stambiau, kad juos būtų galima geriau suvirškinti. Lengviausia medžiagą sumalti kavos malūnėliu arba trintuvu.

Iš gautų miltelių paruoškite įvairių pašarų. Išvardykime pačius veiksmingiausius.

Milteliai

Sausu pavidalu susmulkintos kriauklės įterpiamos ruošiant lysves sodinimui arba tiesiai į duobę. Šiam tikslui tinka tik smulkiausi milteliai, panašūs į miltelius. Tokios formos trąšas augalai geriausiai įsisavina.

Sultinys
Taip vadinamas vanduo, kuriame virė kiaušiniai. Dideliais kiekiais nuovirą gauti sunku, todėl juo laistykite daigus ar kambarinius augalus. Tai darykite kartą per 10-14 dienų.

Tinktūra
Į stiklinį indą supilkite 100 g miltelių, užpilkite litru vandens, išmaišykite. Sandariai uždenkite dangteliu ir dvi savaites palaikykite tamsioje vietoje.

Užpilas tampa drumstas, atsiranda nelabai malonus vandenilio sulfido kvapas. Paruoštas koncentratas skiedžiamas vandeniu santykiu 1:3 ir naudojamas kaip skystos trąšos.

Sodinukų auginimas
Kriauklė naudojama kaip indas mažiems sodinukams auginti. Tam jį reikia paruošti: kruopščiai nuplauti ir išdžiovinti. Sėjimui pasirinkite egzempliorius be įtrūkimų, su skylute vienoje pusėje.

Paruoštos kriauklės pripildomos substrato, į jas įterpiamos sėklos. Pasirodžiusiais daigeliais rūpinamasi kaip įprastais daigeliais. Prieš sodinimą lukštas sutraiškomas rankoje, kad šaknys galėtų toliau augti. Tokios formos įdedama į duobutę ir užpilama dirvožemio mišiniu.